Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

MRÓWKI W DOMU. JAK SIĘ POZBYĆ MRÓWEK Z DOMU?

2018-01-02
MRÓWKI W DOMU. JAK SIĘ POZBYĆ MRÓWEK Z DOMU?

Skąd się biorą mrówki w domu?

W zależności od gatunku mrówek, mogą wejść z zewnątrz różnymi nieszczelnościami, ale możemy je również przynieść np. z zakupami. Małe owady mogą wejść przez uchylone drzwi, okno lub mogą przedostać się do wewnątrz przez małe pęknięcia i dziury w budynku. Zwykle znajdują się gdzieś w wewnętrznych ścianach domu, ramach okiennych, w pomieszczeniach. Po znalezieniu punktu wejścia podejmij odpowiednie działania, aby je uszczelnić i zabezpieczyć.

Jakie mrówki pojawiają się w domu? Szybka identyfikacja szkodnika.

Zanim rozpoczniemy zwalczanie, warto upewnić się z jakim gatunkiem mrówek mamy do czynienia. Po uważnej obserwacji, możemy sprawdzić z jakim szkodnikiem należy walczyć, jakie środki zastosować. W domach najczęściej pojawiają się mrówki faroanki (monomorium pharaonis), gmachówki (camponotus sp.), hurtnice (lasius niger) oraz amazonki (polyergus rufescens).

Jak odnaleźć gniazdo mrówek w domu?

Mrówki poruszają się po wyznaczonych ścieżkach, w ten sposób bacznie je obserwując możemy dojść do źródła i odnaleźć gniazdo. Mrówki na swoich ścieżkach przenoszą pracowicie pożywienie, więc pozostawiają zapach oraz drobinki z przenoszonego towaru :)

Domowe sposoby na mrówki w domu.

Jak usunąć mrówki domowymi sposobami? Faraonki, gmachówki, hurtnice, rudnice czy amazonki. Obojętnie, które z nich zamieszkały pod Twoim dachem warto spróbować domowych sposobów zwalczania.

  • Bardzo starym i sprawdzonym sposobem jest czosnek! Mrówki nie lubią tego zapachu, działa na nie odstraszająco. Aby  skutecznie pozbyć się mrówek z domu, należy obrać i rozgnieć kilka ząbków czosnku, wrzucić je do słoika z wodą i odstaw całość na co najmniej 24 godziny, po tym czasie całość podgrzewamy, następnie wlewamy do opryskiwacza i opryskujemy wszystkie drogi przechodzenia i wędrówek mrówek.

Jak się pozbyć mrówek?

  • Proszek na mrówki - Rozłożenie trutki na ścieżkach, tak aby zaniosły do mrowiska. Możemy użyć szlaku po którym wędrują mrówki, tak aby wytruć pozostałe. Do tej metody idealnie sprawdzą się zatrute proszki i granulaty na mrówki.

 

  • Oprysk na mrówki - kolejnym sposobem na pozbycie się mrówek, są opryski o przedłużonym działaniu, tak aby mrówki wzajemnie się infekowały przenoszoną trutką. Opryski najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach wewnątrz budynków, koncentraty rozcieńcza się z wodą według instrukcji na etykiecie a przygotowany roztwór należy przy pomocy opryskiwacza rozprowadzić w miejscach gdzie wędrują owady, w pobliżu kryjówek itp. . Należy uważać, aby rozpylany preparat nie miał kontaktu z żywnością, naczyniami i powierzchniami gdzie podaje się żywność. Po zabiegu opryskiwania takie powierzchnie jak blaty i stoły należy dokładnie przemyć dowolnym detergentem.

 

  • Spray na mrówki - doskonałym sposobem na pozbycie się mrowiska, w przypadku jego odkrycia są produkty o szybkim działaniu - tak aby natychmiastowo usunąć mrówki.

 

  • Żel na mrówki - mrówki są silnie wabione do żelu, pobierają trutkę i przenoszą na pozostałe owady, zanosząc ją również do mrowiska.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel